Sivas Şarkışla Kızılcakışla Köyü Derneği

Gül; Kızılcakışla Köy Şenliği´ne katıldı

Bu yıl ilki düzenlenen Kızılcakışla Köy Şenliği´ne katılan Vali Gül, burada Şarkışla Kaymakamı Akif Pektaş ve bölge halkı tarafından karşılandı.

Burada Kızılcakışla Köy Şenliğinde bir konuşma yapan Vali Gül, şenlikte emeği geçenlere teşekkür ederek; "Burada dünyanın en güzel organizasyonunu da yapsanız sizler katılmadığınız müddetçe hiç bir şey ifade etmez. Burayı güzelleştiren sizlersiniz. Bu tür organizasyonların birçok faydası var ama en önemli faydası; birlik ve bütünlüğümüzün muhafaza edilmesi. Yılda bir kez bile olsa bu tür organizasyonlar sayesinde yoğunluğunuzdan dolayı göremediğiniz; arkadaşlarınızı, akrabalarınızı, komşularınızı görüyorsunuz. Bu açıdan birincisini çok iyi yaptınız. İnşallah bundan sonra şenliğiniz her sene kendini katlayarak, daha büyüyerek gelişir." dedi.

Gül, daha sonra lisanslı depoculuk yapan buğday alım merkezlerini ziyaret etti. 20 bin ton kapasiteli merkez hakkında bilgi alan Gül, ayrıca laboratuar ortamında test edilen buğdayların kalite kontrolünü izledi. Son teknoloji ile hizmet veren merkezi çok beğendini kaydeden Gül, işletmeciye ve üreticilere hayırlı bol kazançlar diledi.

Ardından Şarkışla sanayi bölgesinde devam eden atık su alt yapı çalışmalarını yerinde inceleyen Vali Gül, yüklenici firmadan çalışmalar hakkında bilgi aldı ve hep birlikte dua edildi.

Şarkışla göleti mesire alanı ve kaymakamlık binası çevre düzenleme işlerini de yerinde inceleyen Gül, Şarkışla temaslarını tamamladı.

Ücretsiz Script İndir - Ücretsiz Köy Dernek Scripti